Co to jest HTTPS?

Zapewnienie bezpiecznej strony internetowej poprawia zarówno wygodę użytkownika, jak i rankingi wyszukiwania. Dowiedz się, czym jest protokół HTTPS i jakie korzyści może on przynieść Twojemu marketingowi.  Czy chcesz zapewnić użytkownikom bezpieczniejszą obsługę i poprawić rankingi w Google? Jednym ze sposobów na to jest zabezpieczenie witryny za pomocą protokołu HTTPS . W tym poście wyjaśnimy, czym jest HTTPS, dlaczego go potrzebujesz i jak go zdobyć.

 

Różnica między HTTP a HTTPS

HTTP to skrót od HyperText Transfer Protocol. Protokół ten zapewnia reguły w warstwie aplikacji dla przeglądarek internetowych w celu komunikowania się z serwerami sieciowymi. To podstawa komunikacji w Internecie.

Żądania HTTP są wysyłane przez przeglądarkę użytkownika. Serwery internetowe wysyłają odpowiedź HTTP na żądanie, ładując stronę internetową za pomocą łączy hipertekstowych. S na HTTPS oznacza Bezpieczny. HTTPS umożliwia bezpieczną komunikację między przeglądarkami internetowymi a serwerami internetowymi.

Jak działa HTTPS

HTTPS działa przez SSL lub TLS. Secure Sockets Layer (SSL) jest poprzednikiem protokołu TLS. Transport Layer Security (TLS) zapewnia prywatność i integralność danych za pomocą protokołów szyfrowania w komunikacji między dwoma lub więcej aplikacjami.

 

Celem tego protokołu w warstwie aplikacji jest zapobieganie podsłuchiwaniu i manipulowaniu przy bezpiecznym przesyłaniu danych. Podczas gdy większość witryn internetowych nadal odnosi się do zabezpieczania witryny za pomocą protokołu HTTPS za pomocą certyfikatów SSL, TLS jest nowoczesną wersją protokołu SSL, która jest obecnie używana. W dalszej części posta omówimy, jak uzyskać to dla swojej witryny.

SSL lub TLS
reklama:
kantor Świnoujście
Projektowanie stron Świnoujście
Efektowne projektowanie stron Świnoujście, sprawdź!

Dlaczego HTTPS ma znaczenie

HTTPS uniemożliwia pośrednikom wstrzykiwanie treści do serwisu bez wiedzy właściciela. Bez HTTPS zły aktor może na przykład wprowadzać reklamy online, aby czerpać zyski z ruchu w sieci.

Według archiwum HTTP około 92% żądań na komputery stacjonarne i 91% żądań mobilnych pochodzi z adresów URL z prefiksem HTTPS. W3Techs informuje, że HTTPS jest używany przez 75,2% stron i sklepów internetowych. Firma BuiltWith znalazła ponad 155 milionów certyfikatów SSL zainstalowanych na stronach internetowych w całym Internecie. Jest to ważne również z dwóch powodów specyficznych dla marketingu. Po pierwsze, gdy odwiedzający odwiedzają witrynę HTTP, przeglądarki, takie jak Google Chrome, oznaczają witrynę jako Niezabezpieczoną w pasku adresu URL. W przeglądarkach mobilnych niezabezpieczone witryny są wyświetlane z trójkątem ostrzegawczym obok domeny.

Po drugie, HTTPS może również wpływać na twoje rankingi w wynikach wyszukiwania . W 2014 roku firma Google ogłosiła HTTPS jako część algorytmu klasyfikującego strony internetowe w wynikach wyszukiwania Google. Po wdrożeniu protokołu HTTPS dla usług Google, Google ogłosił inicjatywę „HTTPS Everywhere”, aby zachęcić webmasterów w całym Internecie do tego samego.

„Na razie jest to tylko bardzo lekki sygnał – mający wpływ na mniej niż 1% globalnych zapytań i mający mniejszą wagę niż inne sygnały, takie jak treści wysokiej jakości – podczas gdy dajemy webmasterom czas na przejście na HTTPS. Ale z czasem możemy zdecydować się na jej wzmocnienie, ponieważ chcielibyśmy zachęcić wszystkich właścicieli witryn do przejścia z HTTP na HTTPS, aby wszyscy byli bezpieczni w sieci”.

 

Jak bezpieczny jest HTTPS

HTTPS nie oznacza, że ​​witryna jest w 100% bezpieczna lub bezpieczna w przypadku awarii. Protokół HTTPS zabezpiecza tylko komunikację między dwoma komputerami, na przykład komputerem użytkownika za pośrednictwem przeglądarki internetowej i serwera WWW. HTTPS oferuje silniejsze zabezpieczenia niż HTTP, nie chroni komputera użytkownika ani samego serwera WWW przed atakami hakerów lub złośliwego oprogramowania. Dlatego webmasterzy muszą zabezpieczyć swoją witrynę, a użytkownicy muszą korzystać z ochrony przed wirusami i programami szpiegującymi na swoich komputerach.

Jak uzyskać HTTPS dla swojej witryny?

Aby dodać HTTPS do swojej witryny, możesz potrzebować certyfikatu SSL. Najpierw jednak przeszukaj dokumentację obecnego dostawcy usług hostingowych, aby dowiedzieć się, jak włączyć lub wymusić HTTPS. Może być już uwzględniony w Twoim obecnym planie hostingowym. Jeśli nie, powinieneś być w stanie kupić certyfikat TLS/SSL od obecnego hosta internetowego lub przejść na nowy plan hostingowy, który obejmuje TLS/SSL. Alternatywnie możesz uzyskać TLS/SSL z sieci dostarczania treści (CDN), takich jak Cloudflare lub uzyskać TSL/SSL od Digicert.

 

Jak przekierować HTTP do stron HTTPS?

Sposób przekierowywania witryny z HTTP na HTTPS zależy od serwera WWW. Jeśli nie masz opcji w panelu sterowania hostingu, aby przełączyć lub wymusić HTTPS, konieczne będzie przekierowanie lub przepisanie adresów URL z HTTP na HTTPS.

 

Możesz wyszukiwać wskazówki dojazdu specyficzne dla Twojego dostawcy usług hostingowych, wyszukując w Google nazwę firmy hostingowej + HTTP do HTTPS. Większość firm będzie dysponować konkretną dokumentacją, w jaki sposób możesz przekierować do swojego planu hostingowego i serwera WWW.

Google oferuje również dogłębną dokumentację na temat migracji z HTTP na HTTPS w sekcji Zaawansowane SEO Centrum wyszukiwarki Google. Zawierają również linki do informacji o tym, jak skonfigurować Google Search Console dla Twojej witryny HTTPS.

 

Jak zabezpieczyć swoją witrynę poza SSL?

Oprócz HTTPS istnieje kilka sposobów na zabezpieczenie swojej witryny. Jest to ważne, ponieważ Google może określić, czy Twoja witryna została zhakowana lub zainfekowana złośliwym oprogramowaniem. „Strony lub witryny, których dotyczy problem z zabezpieczeniami, mogą być wyświetlane z etykietą ostrzeżenia w wynikach wyszukiwania lub pełnoekranową stroną z ostrzeżeniem w przeglądarce, gdy użytkownik próbuje je odwiedzić”.

 

Google powiadomi webmasterów, jeśli ich witryny zostały zhakowane za pomocą Google Search Console i raportu Problemy dotyczące bezpieczeństwa. Aby chronić swoją witrynę, zacznij od aktualizacji haseł. Każda usługa, z której korzystasz w swojej witrynie – rejestrator domen, hosting, panel sterowania, panel administracyjny itp. – może dać niewłaściwej osobie zbyt duży dostęp do Twojej witryny, narażając ją na niebezpieczeństwo.

 

Jeśli używasz tego samego hasła w wielu usługach, możesz je zmienić, aby upewnić się, że atak na jedną z nich nie przekształci się w atak na wszystkie. Aby zapisać swoje unikalne, bezpieczne hasła, unikaj korzystania z przeglądarki i wybierz bezpieczniejszą aplikację, taką jak 1Password lub LastPass. Następnie spójrz na swoją usługę hostingową . Wielu dostawców oferuje plany z ulepszonymi funkcjami bezpieczeństwa. Poszukaj planów, które obejmują zaporę ogniową, skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, skanowanie antywirusowe, ochronę przed atakami DDoS i automatyczne tworzenie kopii zapasowych na wypadek, gdyby coś się wydarzyło.

bezpieczne połączenie

Jeśli nie możesz uzyskać ochrony od swojego hosta internetowego, możesz wypróbować usługi takie jak Sucuri. Obejmują one zaawansowane skanowanie bezpieczeństwa, zaporę ogniową, monitorowanie listy bloków, obsługę SSL i zaawansowane łagodzenie ataków DDoS. Ich plany obejmują również czyszczenie witryny i usuwanie złośliwego oprogramowania, jeśli Twoja witryna zostanie naruszona. Użytkownicy WordPressa mogą wypróbować wtyczkę Jetpack (dawniej VaultPress) firmy Automattic. Ich plany bezpieczeństwa obejmują kopie zapasowe, skanowanie bezpieczeństwa, monitorowanie przestojów, ochronę przed atakami siłowymi i ochronę przed spamem.

 

Na koniec przejrzyj wszystko, co rozważasz dodanie do swojej witryny. Wtyczki, dodatki i rozszerzenia mogą tworzyć luki w zabezpieczeniach Twojej witryny i użytkowników. Szukaj opinii użytkowników i wybieraj tylko wtyczki, które odgrywają istotną rolę w marketingu lub sprzedaży.

 

Jak uzyskać HTTPS jako użytkownik?

HTTPS Everywhere to rozszerzenie, które działa w popularnych przeglądarkach internetowych, w tym Chrome, Firefox, Edge i Opera. Użytkownicy Androida mogą zainstalować go w Firefoksie. Alternatywnie, HTTPS jest zawarty w przeglądarkach Brave i Tor dla komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych z systemem Android/iOS.

 

To rozszerzenie lub integracja z przeglądarkami Brave i Tor pozwala na uaktualnienie do bezpieczniejszego połączenia, gdy witryna nie oferuje HTTPS lub nie przepisał/przekierował swoich adresów URL z HTTP na HTTPS.

 

Podsumowanie czyli kluczowe dania na wynos

HTTPS odgrywa ważną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa użytkownikom i pozytywnemu sygnałowi rankingowemu w algorytmie Google. Zabezpiecz swoją witrynę za pomocą protokołu HTTPS, uzyskując certyfikat TSL/SSL od usługi hostingowej, CDN lub innego dostawcy.